+421 944 409 648 Pon - Pia 09:00 - 17:00 Bytčianska 385/56, 010 03 Považský Chlmec
CREATON
RUUKKI
TILCOR
CENOVÁ PONUKA

Trapézová krytina – ideálny pomer cena/kvalita

Trapézová krytina ponúka výborný pomer cena/kvalita a je to vhodná krytina na väčšinu stavieb

Krytiny z trapézových plechov sú jednoduché a vďačné, je pre ne charakteristická silná a pevná konštrukcia. Vyrábajú sa z kvalitnej ocele a sú opatrené rôznymi povrchovými úpravami (polyester) a pasivačnou vrstvou pozinku alebo aluzinku. Trapézové plechy sú vhodné pre strechy so sklonom od 5 stupňov.

Trapézová krytina je výnimočná svojou jednoduchosťou a výrazným vzhľadom. Vďaka nej je možné realizovať rôzne konštrukcie, v ktorých sa často ruší klasické rozdelenie na strechu a fasádu. Veľký výber hrúbky plechu od 0,5 mm do 1,25 mm, možnosť strihať krytinu na mieru a široká paleta farieb poskytujú v podstate neobmedzené možnosti využitia trapézovej krytiny. Veľkou výhodou trapézovej krytiny je jej nosnosť a pevnosť, ktoré určuje výška profilu.

Trapézové profily sú vďaka svojim úžitkovým vlastnostiam ideálnym materiálom na opláštenie striech a fasád, priemyselných budov, rodinných domov a rôznych hospodárskych budov.

Na malé a stredné budovy sú vhodné tieto profily: T8, T14 plus, T18, T18 plus, T35, T35 plus, T50, T55, T55 plus, T60. Profily T90 a T135 sa najčastejšie používajú pri stavbe výrobných hál.

Nosné trapézy

Dajú sa zmontovať veľmi rýchlo a ľahko. Nosné trapézy predstavujú nákladovo-efektívne riešenie pre strechy s cieľom dosiahnuť dlhé rozpony, ktorým sa dá predísť druhotnou oceľovou konštrukciou. Môžu byť navrhnuté aj ako nosný poťah na distribúciu horizontálnych záťaží rámu/základu. Sú k dispozícii vo veľkom rozsahu širokých profilov, povrchových úpravách a zhotoveniach a ponúkajú mnohé možnosti návrhov na rozličné použitia.

 

About the author