+421 944 409 648 Pon - Pia 09:00 - 17:00 Bytčianska 385/56, 010 03 Považský Chlmec
CREATON
RUUKKI
TILCOR
CENOVÁ PONUKA

TILCOR – Návrat legendy z Nového Zélandu

TILCOR – Návrat legendy z Nového Zélandu

Oceľová strešná krytina TILCOR s kamenným granulátom je vyrábaná z Novo Zélandskej oceľe a je potiahnutá akrylovým náterom a kamenným granulátom, tým je zaručená jej farebná stálosť 50 ročnou zárukou.

Trvácnosť a odolnosť zaručuje certifikát ISO 9001:2008, vďaka systému montáže krytina odolá extrémne silnému vetru, krúpam, dažďu a mrazu. O stratu/vymytie povrchu sa netreba obávať. Táto krytina pracuje aj po procese jej výroby a to tak, že čím je viac vystavená slnečnému žiareniu, tým pevnejšia väzba vzniká medzi oceľovým jadrom a kamenným granulátom, čomu predchádza vypaľovanie v 100 metrov dlhej peci.

Oceľové jadro je chránené pasivačnou vrstvou alu-zinku. Oproti obyčajným metalickým krytinám má hneď niekoľko výhod, a to vo svojom špeciálnom povrchu. Keďže je drsný a teda kvapky dažďa sa rozbijú na jeho povrchu, netreba sa obávať nepríjemného bubnovania, taktiež nebude nutné používať zachytávače snehu, keďže na drsnom povrchu sa sneh drží. Jej malá hmotnosť zabezpečuje jednoduchú inštaláciu a taktiež nezaťaží konštrukciu strechy.

Strešná krytina TILCOR prešla náročnými testami na Novom Zélande, naše klimatické pásmo zvládne ľavou zadnou. Odolá vode, mrazu, snehu, no nerobí jej problém ani extrémne počasie, ako hurikán a podobne.

Krytina TILCOR je vyrábaná z recyklovatelných materiálov a to výhradne z materiálov z Nového Zélandu.

Čo sa týka ceny, tak sa približne rovná cenám kvalitných betónových alebo pálených škridiel.

Tešíme sa na Vás pri ďalších článkoch.

 

About the author