+421 944 409 648 Pon - Pia 09:00 - 17:00 Bytčianska 385/56, 010 03 Považský Chlmec
CREATON
RUUKKI
TILCOR
CENOVÁ PONUKA

Svetlovody

Svetlovody

Presvetlenie interiéru má významný vplyv na vývoj a zdravie človeka a tu sa dostávame na koreň veci. Pokiaľ nie je možnosť do stavby doviesť svetlo inak ako klasickými oknami, prípadne strešnými oknami nastupuje technológia svetlovodov. Svetlovody sú zariadenia, ktoré sú schopné na základe odrazu svetla tubusom dopraviť svetlo aj na niekoľko metrov s minimálnymi stratami aj do tých najtmavších zákutí Vášho domu. Svetlovodov je hneď niekoľko druhov a výrobcov. Na určenie správneho typu je najlepšie vypracovať svetlotechnický návrh, keďže nejde o malú investíciu, pri väčších otvoroch je dobré prekontrolovať aj statiku pomocou statického posudku.

Svetlovody sa dajú osadiť ako do šikmej, tak aj do plochej strechy.

Pokiaľ zájde slnko netreba zúfať, pretože existujú aj svetlovody, dnes už s prídavným úsporným LED osvetlením s vysokým výkonom, ktoré prinášajú svetlo aj počas noci, ktoré sa vo svetlovode dokonca pomocou odrazovej plochy znásobí.

Rozdelenie svetlovodov:
                     • svetlovody s pevným tubusom
                     • svetlovody s ohybným tubusom

Svetlovod v šikmej streche
Tubus svetlovodu
Tubus svetlovodu
Svetlovod v prevádzke

Schéma svetlovodu

Svetlovod v plochej streche

Na výber je hneď niekoľko kvalitných výrobcov, ktorých produkty si môžete u nás zakúpiť. Pre viac informácií o výrobkoch kliknite na stránku výrobcu.