+421 944 409 648 Pon - Pia 09:00 - 17:00 Bytčianska 385/56, 010 03 Považský Chlmec
CREATON
RUUKKI
TILCOR
CENOVÁ PONUKA

Falcované strešné krytiny

Falcované strešné krytiny

Falcovanie je metóda spájania plechov stará storočia. Na falcovanom páse plechu je otvorená stojatá drážka tzv. FALC kladená od odkvapovej hrany k hrebeňu strechy. Plechové pásy sa následne bočne uzatvoria do dvojitej stojatej vodnej drážky. Pásy plechu sa postupné vkladajú do profilovacieho stroja, ktorý postupne vyhne plech na prípravu pre samotné falcovanie. 

Profilovanie môže prebiehať aj priamo u Vás na stavbe, kde si vieme predpripraviť pásy v potrebných dĺžkach a následne vyprofilovať a osadiť na strechu. Jediná podmienka je pripojenie elektrickej energie na 230V.

Falcované krytiny sú vhodné od sklonu 3° a pokládka sa vykonáva prichytením pomocou príponiek na záklop dokovaný alebo z dosák OSB.

Pohyblivé alebo pevné príponky sa počítajú podľa dĺžky daného pásu a majú za úlohu prichytiť plech o záklop pomocou skrutiek alebo klincov. Ďalšou ich veľmi dôležitou úlohou je zvládanie dilatácií plechu pri zmenách teplôt, čo môže byť v našich podmienkach rozdiel aj 60°C.

Príponky nie sú viditeľné, čiže na Vašej streche nie sú viditeľné žiadne kotviace prvky.

Pohyblivá príponka
Pevná príponka

Skladba strešného plášťa pod falcovanou strešnou krytinou

Medzi doskovým záklopom a plechom sa používa štrukturovaná rohož pre odvetranie, odvod kondenzu a zároveň táto rohož vytvára vetraciu medzeru medzi plechom a záklopom, zároveň tlmí hluky spôsobené dažďom a dilatáciami plechu.

Pod plným záklopom sa nachádza paropriepustná poistná hydroizolácia pre odvetranie kondenzu z tepelnej izolácie, ak je strecha tepelne izolovaná po krokvách.

Ak má strecha veľmi  nízky sklon, je nutné použiť utesňovaciu pásku pod kontralaty a tak isto aj utesňovaciu pásku do falcov.

Použitie štruktúrovanej rohože pod falcovanú strešnú krytinu

Princíp fungovania odvetrania pomocou štruktúrovanej rohože

Samozrejmosťou sú aj snehové zábrany, ktoré sa montujú priamo na falce. Môžu byť rôzneho typu, no najčastejšie používané sú tyčové snehové zachytávače, ktoré sú jedny z najúčinnejších a aj najestetickejších.

Tyčové snežné zachytávače

[virtual_slide_box id=“11″]

V našej ponuke nájdete tieto typy plechov pre falcovanie:

Pozinkovaný plech

Aluzinkový plech

Pozinkovaný plech s polyuretánovou farbou

Titánzinok

Meď

Hliník prírodný

Hliník farbený