+421 944 409 648 Pon - Pia 09:00 - 17:00 Bytčianska 385/56, 010 03 Považský Chlmec
CREATON
RUUKKI
TILCOR
CENOVÁ PONUKA

Strešné okná

Strešné okná sa delia do skupín podľa toho, do akej strechy bude strešné okno osadené, z akého materiálu bude vyrobené a akým sklom bude opatrené a samozrejme podľa ovládania, či už manuálne alebo s elektrickým pohonom a viacerými možnosťami nastavení. Veľmi dôležitým prvkom pri oknách je ventilácia, kde sa dá nastaviť aj odvetranie miestnosti pri zatvorenom okne. Pri strešných oknách ROTO je to štrbinová ventilácia, ktorá zaisťuje trvalú výmenu vzduchu.

K strešným oknám nemôžeme zabudnúť pripomenúť rôzne tieniace doplnky, ako sú rolety (vonkajšie prípadne vnútorné a žalúzie).

Strešné okná podľa typu strechy:
                  • do plochej strechy
                  • do šikmej strechy (treba samozrejme určiť aj typ krytiny od čoho sa odvíja                                       lemovanie strešného okna)

Materiály strešných okien:
                  • drevené strešné okná ( je treba rátať po určitej dobe s údržbou)
                  • plastové strešné okná (bezúdržbové)

Strešné okná značky ROTO sú naozaj plastové a nie iba poplastované drevo, ktoré môže časom zhniť, takisto majú aj štandardne zateplený rám okna a netreba dokupovať osobitne tepelnú izoláciu na jeho zateplenie.

Sklo strešných okien:
                  • izolačné dvojsko (s viacerými úpravami napr. proti oroseniu, hluku a špine)
                  • izolačné trojsklo (s viacerými úpravami napr. proti oroseniu, hluku a špine)
                  • tvrdený polykarbonát (iba v prípade strešných výlezov)

400

Ovládanie strešných okien:
                 • manuálne ovládanie:
                                ♦ kľučka ovládania na spodnej strane okna
                                ♦ kľučka otvárania na hornej strane okna
                 • elektronické ovládanie strešného okna (má viacero výhod, napr. ak sú okná vo                              výške, do ktorej sa nedá bežne dostať; automatické zatvorenie okna pri daždi                                  a podobne)

Strešné okno so spodným otváraním
Strešné okno s horným otváraním
Strešné okno s elektronickým ovládaním

Systém otvárania strešného okna:
                 • kyvné ( otvára sa iba v osi otáčania, čo je väčšinou v ½ rozmeru okna)
                 • výklopno-kyvné ( os otvárania je v hornej časti okna)
                 • výsuvné ( spája výhody kyvného aj výklopného okna)

sample_980_0_1450186411_roto_wdf_r7_4
Výsuvno-kyvné strešné okno
Kyvné strešné okno
Výklopno-kyvné strešné okno
DESIGNO R4   KYVNÉ STREŠNÉ OKNÁ

Strešné okná v plastovom aj drevenom prevedení. V plastovom prevedení sa dá objednať aj v dekóre borovica alebo zlatý dub.

Okno vhodné do miestností so s vyššou nadmurovkou.

DESIGNO R7   VÝSUVNO-KYVNÉ STREŠNÉ OKNÁ

Strešné okná v plastovom aj drevenom prevedení. V plastovom prevedení sa dá objednať aj v dekóre borovica alebo zlatý dub.

Výhodou je voľný prístup k oknu a tým pádom sa môžeme dostať k montáži nižšie od povaly. Kľučka sa nachádza v spodnej časti krídla. Otáčanie je prevedené v hornej štvrtine rámu. Strešné okno sa dá aretovať v jednej polohe pre bezpečné umývanie okna.

DESIGNO R4   ROTOTRONIC

Plastové strešné okno s elektrickým pohonom.
Riadiaca jednotka je integrovaná priamo v okne. Ovládanie je osadené priamo na stene alebo na želanie rádiovým diaľkovým ovládačom. Dažďový senzor je samozrejmosťou a pri montáži sa montuje na vonkajšie oplechovanie okna pre bezpečné zatvorenie okna v prípade dažďa.

DESIGNO R4   NÍZKOENERGETICKÉ KYVNÉ STREŠNÉ OKNÁ

Strešné okná s rámom zapusteným do strešnej roviny.
Sú vyhotovené v plastovom i drevenom prevedení. Kľučka sa nachádza na spodnej strane krídla.

DOPLNKY K STREŠNÝM OKNÁM – MONTÁŽNE

MONTÁŽNY GOLIER

Dvojitý golier z pevnej hydroizolačnej paropriepustnej fólie pre jednoduché spojenie s poistnou paropriepustnou hydroizolačnou fóliou. Je možnosť na vyžiadanie vyhotoviť verziu pre vodotesné podstrešie.

LEMOVANIE PRE STREŠNÉ OKNÁ

Lemovanie pre strešné okna sa používa na vodotesné  napojenie strešného okna na strešnú krytinu.

Lemovanie pre typy krytín:
                 • škridlové strešné krytiny
                 • vlnité plechové
                 • veľkoformátové strešné krytiny
                 • bobrovky, asfaltové šindle
                 • falcované strešné krytiny

ZDVIHOVÝ RÁM PRE STREŠNÉ OKNÁ

Stabilný zateplený zdvihový rám ako pre plochú, tak aj pre šikmú strechu. Zabezpečí viac priestoru v podkroví s nízkym sklonom strechy.

DOPLNKY K STREŠNÝM OKNÁM – TIENIACE (VONKAJŠIE)

VONKAJŠIA LAMELOVÁ ROLETA „ZRO “

Vonkajšia lamelová roleta pre všetky typy strešných okien.

Môže byť ovládaná manuálne, elektrickým pohonom alebo solárnym pohonom. Hliníkové lamely sú spojené vysokopevnou tkaninou. Termické oddelenie vnútorných a vonkajších profilov lamiel zlepšuje tepelnú izoláciu.

VONKAJŠIA ELEKTRICKY OVLÁDANÁ PROTISLNEČNÁ ROLETA „ZMA “

Je konštruovaná podobne ako typ rolety ZRO. Lamely nahrádza jemná, no vysokopevná sieťovina, ktorá poskytuje i v spustenej polohe dostatočný priechod svetla do miestnosti. Elektricky ovládaná vonkajšia roleta sa ovláda pomocou prepínača alebo rádiovo pomocou diaľkového ovládača.

VONKAJŠIA MANUÁLNE OVLÁDANÁ PROTISLNEČNÁ ROLETA „ZAR “

Je roleta, ktorá je vyrobená z tkaniny, ktorej vlákna sú odolné voči slnečnému žiareniu a poveternostným vplyvom. Vlákna sú zvarené bez očiek tak, aby sa nemohli rozstrapkať, čím je zabezpečená dlhá životnosť. Roleta je ovládaná manuálne pomocou jednej ruky alebo ovládacej tyče.

DOPLNKY K STREŠNÝM OKNÁM – TIENIACE (VNÚTORNÉ)

Tieniace a dekoratívne prvky strešných okien zaisťujú účinnú ochranu pred jasným slnečným svetlom, a tak isto chráni aj Vaše súkromie pred pohľadmi zvonku.

Vnútorné svetlopriepustné rolety Standard sa pripevňujú na vnútornú stranu strešného okna. Vďaka veľkému výberu dekórov slúžia rolety aj ako dekoračný doplnok miestnosti.

Vnútorné svetlopriepustné rolety EXCLUSIV slúžia ako ochrana proti priamemu slnku a zároveň chránia pred nežiaducimi pohľadmi zvonku. Sú vedené postrannými lištami, ktoré umožňujú vytiahnuť, či zatiahnuť rolety do ľubovoľnej polohy. Látka rolety je impregnovaná a údržba je veľmi jednoduchá, stačí ju pretrieť iba vlhkou handrou.

Vnútorné zatemňujúce rolety nedávajú prieniku slnka žiadnu šancu, a preto, keď chcete napríklad v lete pozerať televíziu alebo nerušene spať, zatemňujúce rolety sú tou správnou voľbou. Keďže rolety sú vedené v postranných lištách, sú dokonale chránené aj po krajoch a teda nie je žiadna šanca preniknutiu svetla cez rolety.

Vnútorné plisové rolety majú látku vedenú po stranách a poloha všetkých plisových roliet je plynule nastaviteľná.

Vnútorné lamelové žalúzie sú vedené v bočných hliníkových lištách a majú oblý profil. Profil líšt je možné objednať v bielom aj v hliníkovom prevedení. Poloha sa mení otočením ovládacieho kolieska v hornom rohu a tým je možné žalúzie nastaviť do ľubovoľnej polohy.

žalúzie
Vnútorné lamelové žalúzie
Vnútorné svetlopriepustné
Vnútorné zatemňujúce rolety

ŠPECIÁLNE STREŠNÉ OKNÁ

ZOSTAVY VIACERÝCH STREŠNÝCH OKIEN

Strešné okná sa dajú montovať aj do zostáv vedľa seba, nad sebou, na čo sa používa špeciálne lemovanie do zostavy. Špeciálne strešné lemovania pre strešné okná existujú aj v prípadoch, kedy je treba odstrániť krokvu. Používame preto konštrukciu špeciálne uspôsobenú pre náhradu krokvy.

Konštrukcia pre zostavu strešných okien bez stredovej krokvy:
                          • špeciálne lemovanie
                          • drevený lepený nosník vynášajúci stred okien do tesárskej výmeny krovu
                          • vonkajšie rámové EPDM tesnenie
                          • oceľové prvky pre ukotvenie lepeného stredového nosníka a vnútorných                                         bočných častí rámov okien
                          • spojovací materiál

Zostava strešných okien bez stredovej krokvy
Zostava viacerých strešných okien
Zostava viacerých strešných okien
FASÁDNE NAPOJENIE STREŠNÉHO OKNA

Fasádne napojenie strešného okna sa takmer neobmedzene prispôsobí všetkým Vašim želaniam, ako je individuálna výška zvislého fasádneho okna, rovnako aj kombinácia so všetkými modelmi strešných okien. Tým získate mimoriadne široké architektonické možnosti pre akékoľvek náročné stvárnenie obytných priestorov. Fasádne napojenie má špeciálne lemovanie, ktoré zabezpečí odvod dažďovej vody. Fasádne okná sa vyrábajú v drevenom aj plastovom prevedení a je možné strešné okná kombinovať aj s fasádnymi oknami iných výrobcov.

STREŠNÉ OKNO PRE ODVOD DYMU

Strešné okno pre odvod dymu spája vlastnosti strešného okna s oknom pre odvod dymu na požiarnych únikových cestách. Krídlo sa vďaka senzorom zdvihne nad úroveň krytiny a nijako neprekáža priechodu dymu rámom. Tak isto sa dá použiť aj ako vetracie okno s dažďovým senzorom.

STREŠNÉ VÝLEZY PRE ŠIKMÉ STRECHY

Strešné výlezy sa používajú na bezpečný výstup remeselníkov z obytného alebo neobytného priestoru na strechu.

Rozdelenie strešných výlezov podľa priestoru, z ktorého sa na strechu vychádza:
                            • nezateplený strešný výlez
                            • zateplený strešný výlez

Nezateplený strešný výlez sa používa na výstup na strechu z neobytného priestoru, ktorý nie je vykurovaný. Nezateplený strešný výlez nedisponuje žiadnou izoláciou ani izolačným sklom. Strešné výlezy sú zasklené buď pomocou polykarbonátu alebo skla.

Zateplený strešný výlez je strešné okno upravené tak, aby sa dalo bezpečne dostať z vykurovaného obytného priestoru na strechu. Disponuje izolačným sklom a zatepleným rámom okna. Oproti klasickému strešnému oknu sa strešný výlez otvára doprava alebo doľava, čo sa dá ovplyvniť pri montáži.

Bezpečnostný únikový výlez je výklopno-kyvné okno, ktoré vďaka dokonalej mechanike poskytne bezpečný výstup na strechu. Mechanika pneumaticky strešné okno otvorí.

STREŠNÉ OKNÁ PRE PLOCHÉ STRECHY

Okno do plochej strechy presvetľuje interiér prirodzeným svetlom, umožňuje vetranie miestností a spája v sebe vysokú funkčnosť a výborné tepelnoizolačné parametre.
Teraz už každá miestnosť pod plochou strechou môže byť príjemne hrejivá a plná prirodzeného svetla.
Pre pocit pohodlia by mal byť v každej miestnosti zdroj prirodzeného svetla.
Ideálnym riešením v takýchto prípadoch je montáž špeciálne navrhnutých okien do plochých striech.
Okná môžu byť na zvýšenom podstavci osadené aj na vegetačnej (zelenej) streche.
Okná do plochých striech môžu spĺňaj funkciu pre odvod dymu pokiaľ sú vybavené potrebným senzorom a automatickým otváraním.

Na výber je hneď niekoľko kvalitných výrobcov, ktorých produkty si môžete u nás zakúpiť. Pre viac informácií kliknite na stránku výrobcu.