+421 944 409 648 Pon - Pia 09:00 - 17:00 Bytčianska 385/56, 010 03 Považský Chlmec
CREATON
RUUKKI
TILCOR
CENOVÁ PONUKA

Pálená strešná krytina

CREATON – cenník preferovaných keramických škridiel 2017

BALANCE – Produktová brožúra 2016

Hladká keramická škridla CREATON BALANCE je veľkoplošná pálená strešná krytina. Vyznačuje sa vyváženosťou tvaru, proporcií a hospodárnosti. Má charakteristický vlnitý tvar.

Popis:balance
Charakteristický vlnitý tvar škridly kladie dôraz na obrysovú líniu a zvyšuje optický efekt. Pálená keramická škridla BALANCE patrí na našom území medzi najobľúbenejší model v tvare klasickej vlny, ktorý sa vyznačuje atraktívnym vzhľadom, ekonomickou efektívnosťou a ľahkým kladením.
Aj napriek XXL formátu krytina zachováva dobré proporcie a harmonickú rovnováhu a je vhodná pre veľké plochy striech, ako aj pre strechy s menšími rozmermi. Možnosť použitia na nízke sklony len s vysokodifúznou fóliou.
Jej výhodou je nielen hospodárnosť, pretože vďaka veľkému formátu škridly dosahuje spotrebu od 8,4 ks/m², ale aj systém bočných drážok pre dosiahnutie vertikálnej tesnosti, vďaka ktorému vznikla dokonalá odolná vodná bariéra, neprekonateľná ani pri veľmi silnom vetre.

Moderná plochá pálená keramická škridla CREATON DOMINO. Hospodárna strešná krytina so spotrebou škridiel cca. 12,4 ks/m² pre progresívnych majiteľov rodinných domov.

Popis:
Modelom CREATON DOMINO sme vytvorili výnimočne dokonalé spojenie jedinečných predností pravej keramickej škridly s modernými predstavami o súčasnom dizajne striech. Jej čisté línie vytvárajú elegantný a jedinečný vzhľad strechy.
Dizajn tohto modelu vyjadruje maximálny ústup od prebytočných štýlových prvkov. Sústreďuje sa na optimálnu funkciu a hospodárnosť pre pokrývača a stavebníka.
DOMINO je v pravom zmysle slova krásny príklad prevahy skutočnej značkovej kvality. Prekrývanie na väzbu spoľahlivo chráni voči prenikaniu vody a nečistôt. Nadčasová škridla pre všetkých stavebníkov, ktorí oceňujú jej priame línie a prináša dokonalé spojenie jedinečných predností pravej keramickej škridly so súčasnými predstavami o modernom a jednoduchom vzhľade strechy.

Hladká keramická škridla CREATON FUTURA je veľkoformátová pálená strešná krytina vhodná pre nízky sklon strechy. Optimálne spĺňa technické požiadavky, ktoré sú kladené na keramickú škridlu.

Popis:
Veľkoformátová keramická škridla CREATON FUTURA je ponúkaná v 16 farebných odtieňoch s minimálnou spotrebou cca 10,8 ks/m².
Pri výrobe škridly boli zohľadnené poznatky z oblasti statiky, odvádzania vody a prúdenia vzduchu, čoho výsledkom boli drážky so špeciálnou technológiou labyrintov. Majú obzvlášť veľký rozsah posuvu a dôkladne prevedené bočné rebrovanie a rebrovanie v päte škridly, predstavujú veľký potenciál tohto technicky optimálneho modelu strešnej škridly.
Jej tvar predvádza striedanie mäkkých prechodov medzi svetlom a tieňom, čo má za následok vynikajúci optický vzhľad celej plochy.

Nová škridla CREATON MIKADO osloví svojou jednoduchosťou a jedinečným vzhľadom. So spotrebou cca 12,8-11,7 ks/m2 je výhodná tiež z hľadiska úspory finančných prostriedkov.

Popis:
Svojim atraktívnym vzhľadom otvára CREATON MIKADO nové možnosti pre náročných staviteľov a pokrývačov pri hľadaní vhodnej krytiny pre nové moderné strechy.
CREATON MIKADO ponúka okrem prepracovaného systému drážok skonštruovaného pre veľkú ochranu proti vniknutiu dažďa tiež možnosť veľkého posuvu pre vysokú flexibilitu krytiny.

Dvojitá falcovaná škridla CREATON RAPIDO je veľkoformátový XXL typ strešnej krytiny so spotrebou škridiel cca 8,1 kusov/m². Umožňuje rýchle položenie a súčasne znižuje spotrebu strešnej krytiny a výšku nákladov.

Popis:rapido
Dvojitá falcovaná škridla CREATON RAPIDO spája tradíciu a techniku do kvalitnej keramickej strešnej krytiny, ktorá je vďaka svojmu veľkému formátu ekonomicky hospodárna. K spoľahlivosti a estetickému tvaru sa pridávajú všetky prvky špičkového výrobku značky CREATON s veľmi dobrým pomerom ceny a výkonu. Výsledkom je spotreba škridiel len cca 8,1 kusov/m², ktorá umožňuje rýchle položenie a súčasne znižuje spotrebu.
Popri výraznom falcovaní s dvojitým bočným drážkovaním a vysokými mostíkmi sa oporné rebrá na zadnej strane a tri závesné nosy starajú o trvalú bezpečnosť. Veľký rozsah posuvu v hlavovej časti ponúka pri každom type zastrešenia vysokú flexibilitu, z ktorej budú mať stavebníci radosť po celé desaťročia.

Pálená keramická škridla CREATON TERRA OPTIMA je univerzálne použiteľná reformná škridla. Jemné priehlbiny vytvárajú pokojne pôsobiacu štruktúru strechy.

Popis:terra-optima
Reformná škridla TERRA OPTIMA v severozápadnom Nemecku skôr známa pod názvom „Škridla z Porýnia“ (Rheinlandziegel), spája optimálnym spôsobom tradíciu a súčasnosť.
Posuvná škridla s horným prekrytím je rovnako krásna svojim tvarom i funkčnosťou. Tak pri sanáciách i renováciách bolo myslené na všetko. Vďaka veľkej vôli pri posuve je možné škridly veľmi ľahko prispôsobiť vzdialenosti lát, ktoré je ideálne pre manzardové strechy s krátkymi krokvami.
OPTIMA Vás presvedčí ďalšími vynikajúcimi vlastnosťami: dvojitá drážka s odtokom vody zaisťuje optimálnu ochranu proti vlhku.